Firmamız 2001 yılında Rıza Uçan Tarafından kurulmuştur. Oğulları Metin Uçan ve Çetin Uçan ile birlikte aile şirketi olarak faaliyet göstermektedir.
Matbaa, Rulo baskı, etiket, kurdele ve yaldız alanlarında hizmet vermektedir.
Kaliteden ödün vermeden hizmet anlayışıyla taleplerinizi zamanında karşılar.
Mateks etiket olarak öncelikli hedefimiz siz değerli müşterilerimizin en seri ve hatasız şekilde söz verdiğimiz zamanda tamamlayıp teslim edebilmektir.
Bunun için bizlere verdiğiniz fırsatı uzman kadromuz ile profesyonelce çalışarak tamamlıyoruz.
Teknolojiyi her zaman takip eden bizler ihtiyaçlarınıza en uygun çözümleri en hızlı şekilde üreterek bizimle çalışmanın ayrıcalığını sizlere hissettirmek istiyoruz.

Kalite Anlayışımız
İş yetkinliği anlayışı ve AR-GE çalışmaları ile sektördeki yenilikleri takip ederiz,
Tedarikçi seçiminde kaliteye riayet, Ürün üretiminde standart gerekliliklerin uygulanması ve kusursuzluk anlayışına sistemli bir yaklaşım sergileriz.
Müşteri Memnuniyeti
Müşteri odaklı hizmet , güvenilirlik ve süreklilik güvencesi. Müşteri memnuniyeti ilkelerine sadakat ve doğru bilgilendirme, zamanında ürün teslimi, Objektif ve sübjektif hizmet kalitesi. Talepleri anlamak üzere iletişim kurmak, Müşteri taleplerini her şartta karşılamak, verilen sözlere sadakat.

Çevreci Üretim
Doğaya saygı ilkesiyle çevreci üretim için FSC belgeli ürünler kullanıyoruz. Kağıt üretiminde kullanılan her bir ağacın yeniden yeşerdiğinden emin olarak duyarlılığımızı sürdürüyoruz.
Global anlamda çevreye verdiğimiz olumlu ve olumsuz her türlü etkinin takipçisiyiz. Ormanlarımıza ve doğal hayata saygımız bizim için bir zorunluluk değil, bir görevdir.